Ziemia Andrychowska

Widok na miasto Andrychów, wśród lasów
Ziemia Andrychowska potrafi zaskoczyć, zawdzięcza to między innymi swojemu górskiemu położeniu i niesłabnącemu od lat urokowi tutejszych terenów i oczywiście ich mieszkańców.

Andrychów – to miejsce utkane z atrakcji, tych komercyjnych, ale nie tylko. W czasie wszechogarniającego szaleństwa zachęcamy turystów do złapania oddechu i spędzenia czasu na pieszych wędrówkach górskich, albo tych miejskich.

„Sportowy duch Andrychowa”

Sportowy duch AndrychowaMówiąc o miejskiej wędrówce mamy na myśli andrychowski quest pod nazwą „Sportowy duch Andrychowa”. Quest w wersji papierowej otrzymać można w Punkcie Informacji Turystycznej w Andrychowie, przy ul. Rynek 14 lub pobrać ze strony BestQuest. Rozpoczyna się on przy dworcu kolejowym (ul. Krakowska 21). Choć Andrychów kojarzy się z przemysłem i przedsiębiorczością, było to i jest miejsce promujące różne formy aktywności fizycznej. Quest opowiada o historii i rozwoju sportu i rekreacji w mieści i co najważniejsze prowadzi do skarbu!  Podczas wędrówki będziesz poszukiwać odpowiedzi na zagadki, które doprowadzą Cię do hasła. Dzięki niemu na końcu trasy znajdziesz Skrzynię Skarbów. Czas przejścia questu to 1 godzina 30 minut.

 

„Ścieżka edukacyjna Czarny Groń”

Beskid MałyŚcieżka przyrodnicza Czarny Groń to szlak koloru czarnego utworzony w 2009 r. Autorem i pomysłodawcą ścieżki dydaktycznej jest przyrodnik Jan Zieliński. Licząca 10 km trasa rozpoczyna się przy kompleksie Czarny Groń i biegnie przez szczyt Potrójnej (884 m n. p .m.), z której rozpościera się widok na Beskid Mały, Śląski, Żywiecki z Babią Górą na czele, a przy ładnej pogodzie również na Tatry.

Na terenie ścieżki wytyczono 10 przystanków z 11 tablicami tematycznymi, które dotyczą zagadnień historii i przyrody pobliskich terenów, pokazują ciekawostki geologiczne, życie potoku, budowę lasu i okazy zwierząt. Na każdej tablicy znajduje się mapka terenu z zaznaczonym przebiegiem ścieżki i przystanków. Idealna trasa na spacer z dzieciakami, łączy przyjemne z pożytecznym. Czas przejścia to około 4 godziny.

 

 

 

Multimedia


Baner - wydarzenia.jpg

Powiązane treści